Daniel Michalski o życiu załogi 23.07.2013

26 lipca 2013 0 By Lady Dana 44

Witajcie Przyjaciele załogi jachtu Lady Dana 44 !

Archipelag Wysp Franciszka Józefa, 23.07.2013r.

Od pewnego czasu na pokładzie nie działa nadajnik SPOT, który za pośrednictwem satelity wskazywał nasze aktualne położenie (powyżej 80 stopni szerokości geograficznej to normalne). Właśnie, dlatego chcę Was uspokoić, że u nas wszystko w porządku, a nawet jeszcze lepiej. Co jak co, ale na brak pracy i wrażeń nie możemy narzekać, więc i wolnego czasu jest niewiele. Pewnie się zastanawiacie kto w końcu będzie do Was pisał. Ja, a może Michał Kochańczyk? I tu Was zaskoczę, bo będziemy pisać razem, a raczej na przemian ;p

Wspólnymi siłami postaramy się Wam przybliżyć naszą polarną rzeczywistość. Czego możecie się spodziewać? Wszystkiego. Raz przygotujemy dłuższą notatkę, innym razem krótką informację, żebyście wiedzieli gdzie jesteśmy i co robimy.

Od czego by tu zacząć? Przede wszystkim jesteśmy cali, zdrowi i jak do tej pory jeszcze się nie posprzeczaliśmy ;p. Obecnie znajdujemy się na Wyspach Franciszka Józefa, gdzie zakończyły się Regaty RUSARC 80 DG. Mam przyjemność ogłosić, że na trasie Archangielsk – WFJ zwyciężyła właśnie nasza załoga

Jeśli chodzi o same wyspy to jest to miejsce niezwykle urokliwe. Trudno, by kogoś nie urzekła różnorodność tego krajobrazu i gościnność miejscowych polarników. Mam nadzieję, że ta wzmianka rozbudziła Waszą ciekawość i chcecie wiedzieć więcej. Trochę cierpliwości! Poczekajcie na kolejnego bloga.

Tymczasem informuję, że dzisiaj ruszyliśmy z Wyspy Hookera na Ziemi Franciszka Józefa i kierujemy się na południe w stronęNowej Ziemi. Nasza pozycja o godz.23.00 to 80 stopni 17minut szerokości geograficznej północnej oraz 52 stopnie i 23minuty długości geograficznej wschodniej.

Pozdrawiamy wszystkich przyjaciół i sympatyków LD44. Dziękujemy za zainteresowanie naszym rejsem i przesyłane życzenia.

Daniel Michalski

Les chercheurs notent que non seulement les jeunes sont entrés dans l’échantillon de répondants pour comprendre comment les priorités changent avec l’âge. Les plus âgés, Kamagra Oral Jelly étaient des répondants, moins les réponses à laquelle ils ont été donnés: les hommes et les femmes ont également été mis en place sur la première place: «Comme les hommes et les femmes vieillissent, leurs préférences sont réunies et les deux sexes sont attachées à la plus grande Valeur de l’ouverture et de la confiance », – Survise des experts.