O nas

Ryszard Wojnowski, 55 lat, kapitan jachtu,

Doświadczenie: 50 000 mil morskich, w tym między innymi roczny rejs na s/y Alf w latach 1978/79 do Ameryki Południowej, w 2004 roku  rejs na s/y „Panorama” z Ushuaia na Antarktydę, w 2010 roku  rejs jachtem s/y „Dana 44” na Spitsbergen z przekroczeniem 80 stopnia szerokości.

Lech Romanowski – lat 59

Doświadczenie: Kapitan jachtowy, instruktor żeglarstwa, staż morski ponad 70.000 Mm morskich, w tym między inny innymi rejs dookoła Afryki, roczny rejs na s/y Alf w latach 1978/79 do Ameryki Południowej. rejs jachtem s/y „Dana 44” na Spitsbergen z przekroczeniem 80 stopnia szerokości, wiele rejsów po Morzu Północnym i Morzu Bałtyckim.

 

Daniel Michalski, 54 lata, żeglarz, narciarz, podróżnik – miłośnik żagli, gór i caravaningu.

Doświadczenie: jachtowy sternik morski /1984/,instruktor żeglarstwa/1982/, starszy sternik motorowodny/1994/. Staż morski ponad 15000 Nm zdobył w rejsach m.in z Kanady do Gdyni przez północny Atlantyk/Zawisza Czarny 1984/,z Gdyni na Spitzbergen przez morze Norweskie/Eltanin 2003/ w rejsach do portów morza Północnego, Bałtyckiego, Białego, a także jako kapitan w czarterach po wodach morza Śródziemnego/Grecja/ i Adriatyku /Chorwacja/

Największymi pasjami Daniela powiązanymi od wielu lat z jego zawodem są żagle, narty i podróże. Jest absolwentem Wydziału Turystyki i Rekreacji AWF w Poznaniu oraz byłym wieloletnim nauczycielem akademickim AWFiS w Gdańsku /turystyka kwalifikowana, narty, żeglarstwo/. Uczestniczył bądź organizował i prowadził dziesiątki obozów, rejsów oraz wjazdów turystycznych w kraju i za granicą. Od kilku lat podróżuje własnym kamperem będąc wiernym fanem caravaningu. Lubi wyzwania i podróże w nieznane, ceni sobie przyjaźń i zgrane towarzystwo, lubi książki muzykę/gra na gitarze/ i zimne piwo.

Cezary Bajer, 44 lata, jachtowy sternik morski, 15000 mil morskich,

Doświadczenie: rejsy po wodach Morza Bałtyckiego i Północnego w tym wielokrotnie jako kapitan repliki szesnastowiecznego okrętu wojennego zaporoskich Kozaków – czajki „PRIESVIATA POKROVA” z ukraińską załogą, pływa od dwunastego roku życia.

Paweł Ołdziej, 28 lat, jachtowy sternik morski, 6000 mil morskich.

Cztery lata temu skończył Politechnikę Warszawską – Wydział Elektryczny. Od trzech lat pracuje w Elektrobudowie SA w oddziale warszawskim jako projektant.

Doświadczenie: Posiada stopień jachtowego sternika morskiego, świadectwo SRC, wypływał około 1400 godzin podczas rejsów po Bałtyku, Morzu Północnym, Cykladach oraz atlantyckich rejsów na Szetlandy, Spitsbergen, Islandię. Członek i sympatyk Studenckiego Klubu Żeglarskiego Politechniki Warszawskiej. Pływał już od szkoły podstawowej, zaczynając na optymistach, by później przesiąść się na większe jachty na Mazurach (po których bardzo lubi żeglować do dziś).
Poza żeglowaniem lubi kajaki, narty, chodzenie po górach, interesuje się historią. O przejściu trasy północnej marzył praktycznie od zawsze…

 

Michał Kochańczyk, lat 63, sternik jachtowy, 5000 mil morskich,

fot. Michał Chalastra

Doświadczenie: przepłynął między innymi Morze Bałtyckie na tratwie „Nord-bis”, alpinista, polarnik, posiadający duże doświadczenie lodowcowe z Gór Wysokich i gór Arktyki, kierownik i uczestnik ponad trzydziestu wypraw górskich.

www.kochanczyk.pl

Michał Wojnowski, 16 lat (w czasie rejsu w dniu 17 czerwca skończy 16 lat),


Uczeń Gimnazjum nr 24 w Gdyni i Szkoły Muzycznej II Stopnia w Gdyni (Michał gra na fortepianie). Uczestnik wielu rejsów morskich już od czwartego roku życia. Posiadany staż morski to 8000 Mm, w tym rejsy atlantyckie, a także długi rejs na Spitsbergen .

Michał posiada wszechstronne zainteresowania: jest demonstratorem szkoleniowym Polskiego Związku Narciarskiego, uprawia nurkowanie, windsurfing i jazdę na rowerze, interesuje się muzyką, fizyką i matematyką.W wolnych chwilach udziela się w Gdańskim Hospicjum im. Ks. Dudkiewicza.