Załoga NWP 2014

Ryszard Wojnowski, 56 lat, kapitan jachtu

1 (9)

Doświadczenie: 60 000 mil morskich, w tym między innymi roczny rejs na s/y Alf w latach 1978/79 do Ameryki Południowej, w 2004 roku  rejs na s/y „Panorama” z Ushuaia na Antarktydę, w 2010 roku  rejs jachtem s/y „Dana 44” na Spitsbergen z przekroczeniem 80 stopnia szerokości. W 2013 roku rozpoczął podróż wokół bieguna północnego, lecz z powodu niesprzyjających warunków lodowych musiał podjąć decyzje o przepłynięciu przez Northwest Passage na rok 2014. Niemniej, został on nagrodzony nagroda Rejsu Roku 2013 oraz Kolosem w kategorii żeglarstwo za pierwsze przepłynięcie Northeast Passage pod polską banderą.

Lech Romanowski, 60 lat

Doświadczenie: Kapitan jachtowy, instruktor żeglarstwa, staż morski ponad 80.000 Mm morskich, w tym między inny innymi rejs dookoła Afryki, roczny rejs na s/y Alf w latach 1978/79 do Ameryki Południowej. rejs jachtem s/y „Dana 44” na Spitsbergen z przekroczeniem 80 stopnia szerokości, wiele rejsów po Morzu Północnym i Morzu Bałtyckim.

W 2013 roku brał udział w wyprawie Around the North Pole.

Daniel Michalski, 56 lat, żeglarz, narciarz, podróżnik – miłośnik żagli, gór i caravaningu.

Doświadczenie: jachtowy sternik morski /1984/,instruktor żeglarstwa/1982/, starszy sternik motorowodny/1994/. Staż morski ponad 25000 Nm zdobył w rejsach m.in z Kanady do Gdyni przez północny Atlantyk/Zawisza Czarny 1984/,z Gdyni na Spitzbergen przez morze Norweskie/Eltanin 2003/ w rejsach do portów morza Północnego, Bałtyckiego, Białego, a także jako kapitan w czarterach po wodach morza Śródziemnego/Grecja/ i Adriatyku /Chorwacja/

Największymi pasjami Daniela powiązanymi od wielu lat z jego zawodem są żagle, narty i podróże. Jest absolwentem Wydziału Turystyki i Rekreacji AWF w Poznaniu oraz byłym wieloletnim nauczycielem akademickim AWFiS w Gdańsku /turystyka kwalifikowana, narty, żeglarstwo/. Uczestniczył bądź organizował i prowadził dziesiątki obozów, rejsów oraz wjazdów turystycznych w kraju i za granicą. Od kilku lat podróżuje własnym kamperem będąc wiernym fanem caravaningu. Lubi wyzwania i podróże w nieznane, ceni sobie przyjaźń i zgrane towarzystwo, lubi książki muzykę/gra na gitarze/ i zimne piwo.

W 2013 roku brał udział w wyprawie Around the North Pole.

Andrzej Mizgier, 63 lata, kapitan jachtowy, kapitan motorowodny, Instruktor Żeglarstwa PZŻ, Ratownik Wodny WOPR, Trener Żeglarstwa II klasy, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku

 Andrzej

Doświadczenie: ponad 40.000 mil morskich przebyte w 46 rejsach pełnomorskich po wodach Bałtyku, Adriatyku, Morza Północnego oraz Atlantyku

Andrzej żegluje ‘od zawsze’, a od wielu, wielu lat pracuje też z dziećmi i młodzieżą – na co dzień jest nauczycielem wychowania fizycznego i właścicielem licencjonowanej szkoły żeglarskiej, która realizuje letnie szkolenia na stopnie żeglarskie podczas obozów żeglarskich i stażowo-szkoleniowych rejsów morskich. Wychował już wiele pokoleń młodych żeglarzy, przekazując im swoją żeglarską pasję, ale i zasady dobrej praktyki morskiej. Uczy też dzieci pływać, a gdy jest zbyt zimno na żeglowanie – jeździ na nartach i… marzy o morzu!

www.szkolenia-mizgier.pl

Jerzy Beer, 61 lat

J Beer

Doświadczenie: jachtowy sternik morski, ponad 40 000 mil morskich, w tym między innymi roczny rejs na s/y Alf w latach 1978/79 do Ameryki Południowej, w 2010 roku  rejs jachtem s/y Dana 44 na Spitsbergen z przekroczeniem 80 stopnia szerokości północnej, liczne rejsy po Morzu Bałtyckim, Morzu Północnym, Adriatyku. Zainteresowania oprócz żeglarstwa: narty, motocykl i pies rówieśnik.

Józef Garczarczyk, 68 lat

JGarczarczyk

Doświadczenie: ponad 50 mil morskich, sternik  jqachtowy, odbyte rejsy polarne – Horn i Antarktyda (2000), Grenlandia (2002 i 2010), Spitsbergen (2004 i 2010), opłynięcie Islandii (2008), Ziemia Franciszka Józefa (2004 i 2013). Ponadto inne rejsy, takie jak: przez Atlantyk (1999), na Pacyfiku wokół Wyspy Solomona (2009), rejsy wokół Europy – od Archangielska po Sewastopol. Rejs na Ziemię Franciszka Józefa (2004) został wyróżniony Nagrodą Rejs Roku. Hobby- zimą narty, latem -żagle i działka.

Jerzy Kuśmider, 64 lata

Jerzy Kusmider

Doświadczenie: około 100 tysięcy Mil morskich po Bałtyku, Atlantyku i Pacyfiku. Patent kapitana jachtowego otrzymał w roku 1975 a Sternika Lodowego w roku 1976. Od 1981 roku mieszka w Vancouver (Kanada). Właściciel i budowniczy jachtu „Varsovia”. Od 1985 roku, na swoim jachcie odbył liczne rejsy: po Pacyfiku. Około 50 tys. Mm samotnej żeglugi, w roku 2003 samotny rejs z Vancouver na Hawaje i z powrotem, 4 rejsy na Alaskę w większości samotne gdzie zdobył doświadczenie żeglowania w lodach. Pływał na dużych żaglowcach: oficer „Zawisza Czarny” rok 1972 oraz załoga „Fryderyk Chopin” WSR 2012. Kapitan rejsów na s/y „Solanus” po Bałtyku i Atlantyku. Autor książki: „Samotnie przez Pacyfik – Varsovią na Hawaje”, oraz licznych publikacji w Kanadzie USA i Polsce. Działacz polonijny. Koordynator powitań w Vancouver jachtów, które przepłynęły Northwest Passage „Nekton” i „Stary” w roku 2006, „Solanus” w roku 2010 i „Lady Dana 44” w roku 2013 po przepłynięciu Northeast Passage.

Laureat Międzynarodowej Nagrody Indywidualności Morskie „Conrady” 2012.

Hobby: oprócz żeglarstwa, podróżowanie, (odwiedził ponad 80 krajów na sześciu kontynentach), filmowanie: www.youtube.com/user/jerzykusmider

Strona internetowa: www.jerzy-kusmider.bloog.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s