Blog załogi 22.08.2013r.

Kochani!

Port w Dikson, 22.08.2013r.

Mimo wcześniejszych zapowiedzi, nadal cumujemy w porcie Dikson. Dokładna analiza map satelitarnych, z aktualnym zalodzeniem w rejonie Półwyspu Tajmyr oraz prognozy pogody, nakazują nam zdroworozsądkowe czekanie. Tak też robimy.  Zatem poczekamy jeszcze ze dwa dni. Na wschód wyruszymy razem z rosyjskim jachtem „Apostol Andriej”, którego kapitan i załoga mają duże doświadczenie w arktycznej żegludze. Z kolei fiński jacht „Sarema”, dzisiaj wypłynął z portu. Kapitan tego jachtu ma zamiar łowić ryby, ale obiecał, że na nas poczeka w jakiejś przytulnej zatoce.

Ale nie tylko

Na ich blogu można znaleźć informację, że liczą na pomoc lodołamacza atomowego „Jamal”, który przeprowadzi ten jacht przez Cieśninę Wilkickiego… My mamy nadzieję, że poradzimy sobie bez „sztucznych ułatwień”…

Cały czas otrzymujemy szereg rad, by opłynąć Ziemię Północną od północy, ale szczegółowe mapy pokazują, że zalega tam trwały lód. Mimo to dobre samopoczucie nas nie opuszcza. Mieszkańcy Dikson są niezastąpieni! Cały czas o nas dbają, przynosząc ryby i inne smakołyki. Mamy nadzieję, że kolejny wpis na blogu będzie już z morza.

Pozdrawiam serdecznie,

Michał Kochańczyk

———————————————

Już o godz. 13.00 otrzymaliśmy wiadomość, że załoga wypłynęła z portu w Dikson. Na następną wiadomość będziemy musieli poczekać.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s